Dylon
Ponorte sa do histórie produktov DYLON od r. 1946.
40.

FARBY LONDÝNA

V roku 1946 založili DYLON - "Dyes of London" (farby Londýna) - dvaja mladí podnikatelia, Luca Purbeck a Peter Samuel, ktorí začali predávať pestrofarebné farby z garáže v centre Londýna.

  Od týchto skromných začiatkov sa začalo značke DYLON dariť "meniť" povojnovú Britániu  práve vyrábaním týchto textilných farieb, ktoré rozžiarili domovy, šatníkové skrine a nálady rodín naprieč krajinou.

50.

DYLON IDE DO SVETA

Spoločnosť naďalej rástla počas obdobia rock-and-rollu v 50. rokoch 20. storočia a za niekoľko ďalších desaťročí sa DYLON rozšíril do sveta, keď svoje farby predával do viac ako 70 krajín.

60.

NOVÉ VZRUŠUJÚCE FARBY

Swingové šesťdesiate roky boli pre DYLON vrcholom a pravdepodobne aj najfarebnejším obdobím minulého storočia. Výklady módneho butiku DYLON na ulici Edgware Road sa neustále menili so zámerom inšpirovať módne dianie, zatiaľ čo tínedžeri si vytvárali vlastné outfity, skracovali dĺžky šiat, batikovali tričká a nosili nové vzrušujúce farby.

80.

VIAC INOVÁCIÍ

Počas 70. a 80. rokov DYLON pokračoval s inováciami. Uviedol na trh široké portfólio produktov pre starostlivosť o látky od žehliacich pomôcok až po odstraňovače škvŕn, aby si farby zachovali čo najlepší vzhľad. V roku 1979 na medzinárodnej výstave v Monte Carlo vyjadrila Grace Kelly svoj skutočný záujem o produkty značky DYLON.

90.

ŽIVÉ FARBY

Počas 90. rokov 20. Storočia bol DYLON obľúbenou firmou v TV show „Changing Rooms“, ktorú využívali podobné osobnosti ako samotný Laurence Llewelyn-Bowen, poradca pre štýl bývania.

DNES

UROBTE ZMENU

Poslednou dobou je DYLON znovu ohromne trendy, pretože ľudia majú tendenciu menej plytvať tým, čo vlastnia. Recyklácia je aktuálnou témou súčasnosti a ľudia radšej veci upravujú, než aby ich vyhodili. Ďalšou aktuálnou témou dneška je aj  individualita osobnosti. Vďaka farbám DYLON môžu ľudia vyjadriť svoje ja prostredníctvom exkluzívne farbených kúskov oblečenia alebo domácich textílií.